Windows Vista Dağıtım Araçları


Windows Vista’nın kurumunuzdaki dağıtımını kolaylaştıracak altı aracın son sürümleri yayınlandı. Bu dağıtım araçlarını kullanarak işletmenizin Windows Vista’ya geçiş sürecini hızlandırabilir, hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Bu araçlar sayesinde Windows Vista’ya geçiş planlarınızı güvenle uygulama imkanına sahip olacak, sistemlerinizin ve uygulamalarınızın Windows Vista’ya hazır olup olmadığı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabileceksiniz.

Araçlar:

Windows Vista Hardware Assessment 1.0
Microsoft Application Compatibility Toolkit (ACT) 5.0
Volume Activation Management Tool
Key Management Service for Windows Server 2003
Microsoft Solution Accelerator for Business Desktop Deployment (BDD) 2007
Virtual PC 2007Araçların tamamını yukarıdaki bağlantıların üzerini tıklayarak ya da http://technet.microsoft.com/en-us/windowsvista/aa905051.aspx adresinden indirebilirsiniz.

Araçları hangi amaçla kullanabilirim?

Windows Vista Donanım Değerlendirme Aracı 1.0 (Windows Vista Hardware Assessment 1.0)

 • Windows Vista Donanım Değerlendirme Aracı, bilgisayarlarınızın Windows Vista’yı çalıştırıp çalıştıramayacağını belirlemenize yardımcı olur. Windows Vista’yı en iyi performansla kullanabileceğiniz donanımlar ve aygıt sürücüleri hakkında bilgiler verir; gerekli güncelleştirmelerden haberdar olmanızı sağlar.

 • Başka herhangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan tüm sisteminizi hızla değerlendirebilirsiniz.

 • Ağınıza bağlı 5000’e kadar PC hakkında envanter toplar ve raporlar hazırlar. Windows Vista masaüstü geçiş projelerinin herhangi bir safhasında kullanabileceğiniz bir araçtır.

Microsoft Uygulama Uyumluluğu Araç Kiti (Microsoft Application Compatibility Toolkit (ACT) 5.0)

 • ACT 5.0, Windows Vista’ya geçiş süreci esnasında karşılaşabileceğiniz uygulama uyumluluğu sorunlarını çözmenize yardımcı olur.

 • ACT 5.0 sayesinde BT uzmanları ve yazılım geliştiriciler, yarattıkları uygulamalarının Windows Vista’yla uyumlu olup olmadığını sınayabilirler.

 • Çevrimiçi ACT topluluğuna üye olarak hem Microsoft’tan hem de diğer şirketlerden yayınlanan üretici değerlendirmelerini ve test sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

Volume Activation Management Tool (VAMT) ve Key Management Service (KMS)

 • Microsoft Volume Activation 2.0, Microsoft’un Yazılım Koruma Platformu tarafından sunulan teknik çözümlerin bir bileşimidir.

 • VAMT ile kolayca kullanılabilen yeni güvenlik teknolojilerinden faydalanarak toplu lisans anahtarlarınızı koruma altına alabilirsiniz.

 • VAMT ve Key Management Service for Windows Server 2003’ü birlikte kullanan kurumsal müşteriler, toplu lisans anahtarlarını daha büyük bir kolaylıkla dağıtıp yönetebilirler.

 • VAMT, sisteminizdeki Windows Vista veya Windows Server “Longhorn”un herhangi bir sürümünü çalıştıran tüm makinelerdeki aktivasyon durumuyla ilgili bilgi edinmenizi sağlar. Çoklu Aktivasyon Anahtarları’nı (Multiple Activation Keys – MAK) kullanan hedef sistemlerin bireysel ve proxy aktivasyonlarını gerçekleştirmenize yardımcı olur.

 • Key Management Service (KMS) for Windows Server 2003, sisteminizdeki yerel bir hizmeti kullanarak Windows Vista Business ve Windows Vista Enterprise’ın toplu lisanslarını aktive etmenize yardımcı olur.

Microsoft Solution Accelerator for Business Desktop Deployment (BDD) 2007

 • BDD 2007’deki kapsamlı bilgileri ve araçları kullanarak Windows Vista ve 2007 Office Sistemi’ni kurumunuzdaki masaüstü bilgisayarlara yükleyebilirsiniz.

 • İçerdiği uzaktan dağıtım araçları ve System Management Server 2003’le entegrasyonu sayesinde Windows Vista ve 2007 Office Sistemi’ne geçiş projelerinizi hızlandırır.

 • ACT 5.0, Windows Vista Donanım Değerlendirme Aracı ve Volume Activation 2.0 gibi diğer dağıtım araçlarıyla birlikte kullanarak entegre bir çözümden faydalanabilirsiniz.

Virtual PC 2007

 • Virtual PC 2007, Windows Vista için kullanıma en uygun hale getirildi. Böylece birden fazla işletim sistemini aynı anda tek bir PC’de kullanmak artık Windows Vista’da mümkün.

 • Virtual PC, daha güvenli ve daha kontrollü bir şekilde PC’lerinize Windows Vista yüklemenize yardımcı olur. Ayrıca bilgisayarınızda daha önceden kullandığınız Windows sürümünü de saklayarak eski uygulamalarınızı kullanmanıza olanak tanır.

 • Yazılım geliştiricilerin, yardım masası çalışanlarının ve eğitim personelinin, farklı işletim sistemleri kullanan farklı müşteri senaryolarıyla daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlar. Yazılım güvencesi ile Windows Vista Enterprise’a sahip olan müşteriler, aynı makine üzerinde kullanım hakkına sahip oldukları dört adet ek Windows lisansıyla sanal makineler oluşturmak için Virtual PC 2007’yi kullanabilirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s