Office Ready Sıkça Sorulan Sorular


Yeni bir PC ile Office’in 60 günlük deneme sürümünün verildiği OfficeReady programı hakkında daha önce bilgi vermiştim. Bu konuda gelen soruların cevaplarını aşağıda topladım. Faydalı olacağını umuyorum…
 
– Office ürünü aldım, içerisinde CD yok ne yapacağım?
Office 2007 OEM sürümleri Medialess Licence Kit (MLK) olarak isimlendirilen, kurulum medyası olmayan paketler halinde satılmaktadır. Bu paketleri kullanabilmek için sisteminizde Office Ready programı yüklü olmalıdır. Eğer sisteminizde Office Ready yüklü değilse, MLK satın aldığınız iş ortağınızdan 90 gün içerisinde yükleme yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 
– Office Ready OPK paketlerinin içinde 4 adet cd var. Hangi cdleri kullanarak nasıl kurulum yapacağım?
OPK medyaları Microsoft iş ortaklarının kurulum yapmaları için geliştirilmiştir ve son kullanıcıların kullanımına yönelik değildir. Elinizde yanlış kurulum medyaları bulunmaktadır. Office 2007 kullanmak için bu medyaları iş ortağınıza geri götürüp, sisteminize Office Ready yükletip, ürününüzü MLK ile lisanslayabilirsiniz.
 
– Eski bilgisayarım için Office Ready yükletip MLK alabilir miyim?
Bilgisayarınızı satın aldığınız tarihten itibaren 90 gün içerisinde Office Ready yükletip MLK alabilirsiniz. Daha eski sistemler için MLK yerine  kutu lisans almalısınız.
 
– Office Ready yüklü bilgisayarım var. 60 gün geçmemesine rağmen Office uygulamalarım kilitlendi. İşlem yapamıyorum. Ne yapmalıyım?
60 günlük deneme sürümü başlatılmamıştır. Bunun için sisteminizde yüklü olan Office 2007 Activation Assistant ile deneme ürün anahtarınızı alıp, sisteminizi etkinleştirip, 60 günlük deneme süresini başlatabilirsiniz. Aksi halde, Office programları sadece 20 kez çalıştırılabilir.
 
– Office Ready için deneme ürün anahtarını nasıl alabilirim?
Sisteminizde yüklü olan Office 2007 Activation Assistant – 60 Days Trial programı yardımı ile deneme ürün anahtarınızı alabilirsiniz. Eğer sistemde bu program yüklü değilse, sisteminizi satın aldığınız iş ortağı ile görüşebilirsiniz.
 
– Satın aldığım MLK anahtarını nereye girebilirim?
Office Ready yüklenmiş olan sistemde, herhangi bir Office uygulaması içerisinden Seçenekler menüsüne ulaşıp, Kaynaklar bölümünde Etkinleştir butonunu kullanarak Dönüştürme ekranına ulaşabilirsiniz.
 
– Office Ready ile Office 2007 kullandım. Çok beğendim.  Şimdi satın almak istiyorum. Nasıl lisanslarım?
İş ortaklarımızdan Office 2007 MLK(Medyasız Lisans Kiti) satın alarak lisanslayabilirsiniz.
 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s