Sharepoint Server 2007 Projeleri


Son bir yıldır odağımızı artırdımız SharePoint Server 2007, hem dünya hem de Türkiye pazarında kurumların ihtiyacı olan pek çok ihtiyaca cevap vererek kısa sürede kendini kanıtladı. SharePoint, kapsamlı içerik yönetimi, kurumsal arama, iş süreçleri yönetimi ve bilgi paylaşımına destek olan portal yetenekleri ile kurumsal verimliliği ve iş görünürlüğünü artıran entegre bir platform çözümü.

Türkiye kurumsal portföyünde yer alan bir çok kurumda, SharePoint Server 2007 ile çok önemli ihtiyaçlara cevap verdiğimiz kritik projelere imza attık. Bu projelerde SharePoint Server 2007’nin kurumlardaki farklı ihtiyaçları tek ve entegre bir platformda karşıladığını ve kurum içinde birlikte çalışmayı kolaylaştıran araçları sunduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Bu başarılı projelerden bazılarını sizlerle paylaşmak isterim:

Sabancı Holding, Sharepoint Server 2007’ye dayanan Sabancı Workspace platformu ile topluluk çalışanlarının işlerine odaklanmalarını sağlayarak çalışanlarının verimliliğini artırıyor. Sabancı Workspace sayesinde orta ve üst  seviye yöneticiler, uygulamaları ve sistemi öğrenmek yerine işlerine odaklanabiliyorlar, iş akışlarını yönetebiliyorlar, mesajlarına erişebiliyorlar, onay bekleyen işlerini takip edebiliyorlar ve karar almaları gereken konularda kapsamlı bilgiye sahip olarak sağlıklı kararlar verebiliyorlar. Sabancı Holding Kurumsal Bilgi Teknolojileri Direktörü Ergun Hepvar SharePoint’in Toplam Sahip Olma Maliyeti avantajının ve çalışanlar açısından tanıdık ve kullanımı kolay bir platform sunmasının Sharepoint platformunu seçimlerinde önemli bir rol oynadığını belirtmekte.

Vakıf Gureba Hastanesi ise kullandığı hastane yönetim uygulaması ile SharePoint’i entegre ederek hastanenin toplam kalite ve müşteri memnuniyeti hedeflerine ulaşmasını sağladı. Çözümü uygulayan İş Ortağımız’ın Genel Müdürü Selahattin Esim, hastane içerisindeki doküman paylaşımı, bilgi alışverişi, ISO9001 süreçlerinin takibi, iş takibi, arşivleme gibi taleplerin Sharepoint’in sunduğu çözümlerle tamamen örtüştüğü için SharePoint’in seçildiğini vurguluyor.

Türk Ekonomi Bankası’nın SharePoint Server 2007 ile oluşturduğu portal, farklı departmanlardaki kullanıcıların uygulamalarına, dokümanlarına ve iş süreçlerine daha kolay erişerek daha verimli çalışmasına ve projelerin daha etkili şekilde yürütülmesine olanak tanıyor. Yeni portal, çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirirken kurum içinde ortak akılı da destekliyor. TEB Yazılım Geliştirme Yöneticisi Leyla Sardağ Sharepoint projeleri konusunda şunları söylüyor: “Sharepoint Server 2007 ile kafamızda planladığımız her şeyi hayata geçirdik. Öte yandan yeni bir teknoloji kullanmanın getirdiği başka bir avantaj daha var: Yeni özellikleri gördükçe daha önceden planlamadığınız şeyleri de uygulamak istiyorsunuz. Bu açıdan tüm ihtiyaçlarımızı karşıladığımız gibi sinerjik bir çalışmayla bizim için faydalı olacak ilave özellikler de elde etmiş olduk.

Diğer tüm projelerimizde olduğu gibi bu başarılı projeleri de Sharepoint konusunda uzman Microsoft İş Ortaklarımız ile gerçekleştirdik. Son bir yıldır bu konuya yatırım yapan İş Ortaklarımızın yetkinliklerini artırmak için bir çok çalışma yaptık. Önümüzdeki dönemde de bu yatırımlarımıza hızla devam edeceğiz.

Microsoft Office Sharepoint Server 2007’nin size sağlayabileceği faydalar hakkında daha çok bilgi almak için http://office.microsoft.com/sharepoint adresini ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s