Orijinal Microsoft Office Yazılımıyla Kendinizi Koruyun!


Orijinal olmayan Office yazılımı kullananları bilgilendirmek ve böyle yazılıma sahip olanların lisanslı ürün kullanarak, orijinal ürün avantajlarından yararlanmalarını sağlamak için 29 Nisan 2008’de Office Orijinal Ürün Avantajı (Office Genuine Advantage-OGA) Bildirimi uygulaması hayata geçiriyor.
Office Orijinal Ürün Avantajı Bildirimi Nedir?

Office Orijinal Ürün Avantajı Bildirimi, Microsoft’un Orijinal Yazılım Girişimi’nin bir parçasıdır. OGA Bildirimi, bilgisayarlarınızda yüklü Microsoft Office yazılımının orijinal ve uygun biçimde lisanslanmış olduğunu hızla ve kolayca doğrulamanızı sağlar.

OGA Bildirimi Microsoft Update üzerinden dağıtılmaktadır. Eğer Office’in orijinal olmayan veya uygun şekilde lisanslanmamış bir kopyasını kullanıyorlarsa, OGA Bildirimi bir iletişim kutusu ile bir uyarı göstermeye başlar. Daha sonrasında ise sorunu çözümlemek için kullanıcıya aşağıda belirtilen seçenekler sunulur:

Spacer– OGA Web sitesi ürünlerini etkinleştirmelerine veya doğrulama sürecini geçmeleri için ayarlarını düzenlemelerine yardımcı olur.
Spacer– Doğrulama sürecini geçemeyen kullanıcılara OGA web sitesinde orijinal Office’i edinmenin farklı seçenekleri gösterilir.
Spacer– Yardıma ihtiyaç duyan veya sorularını iletmek isteyen kullanıcılar, Microsoft İletişim Hattı – 444 6787’ye yönlendirilir.

OGA bildirimleri hakkında daha çok bilgi için Microsoft Müşteri Yöneticiniz veya Microsoft İletişim Hattı – 444 6787(MSTR) ile temasa geçebilirsiniz. 

 
OGA Bildirimine hazırlanmak için neler yapabilirsiniz?

Orijinal Microsoft Office yazılımı sizi korsan yazılımların beraberinde getirdiği virüs, kurtçuk ve benzeri tehlikelerden korur. Ayrıca önemli güncellemelere ve Office Online’daki binlerce şablon ve karşdan yüklemelere erişim sağlar.

Kulandığınız Microsoft Office’in orijinal olduğunu ve doğru bir şekilde lisanslandığını doğrulamak için bir çok yöntem vardır:

1. Microsoft Office yazılımınızın orijinalliğini kendiniz doğrulayın. www.microsoft.com/turkiye/orijinal sayfasını ziyaret edin ve sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Office’i Doğrula” düğmesine tıklatın. Bu uygulama kullandığınız yazılımın orijinal olup olmadığını denetleyecektir.
2. Eğer kurumunuzda orijinal Microsoft Office yazılımı kullanıyorsanız ancak OGA Bildirimlerinin kurulumu sonrasında bazı Office yazılımları “orijinal değil” olarak işaretleniyorsa bu durumda Microsoft Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile veya Microsoft İletişim Hattı – 444 6787 ile hemen temasa geçiniz. Enterprise Key Swap Tool(Kurumsal Ürün Anahtarı Değiştirme Aracı) ile bu yazılımların ürün anahtarlarını sahip olduğunuzu kurumsal ürün anahtarı ile merkezi olarak değiştirerek problemi çözebilirsiniz. Bu uygulama yalnızca kurumsal anlaşma veya toplu lisanslama ile alım yapan müşterilerimiz için geçerlidir.
3. Microsoft Müşteri Yöneticiniz ile temasa geçerek Yazılım Envanteri Yönetimi(YEY) hakkında bilgi edinin (veya www.microsoft.com/turkiye/yey adresini ziyaret edin.) YEY, sahip olduğunuz yazılımların envanterini yönetmenizi ve bu sayede maliyetlerinizi azaltmanızı, güvenlik ve güvenilirliğinizi artırmanızı sağlamak amacıyla geliştirilmiş 4 aşamalı bir yönetim programıdır.
4. Microsoft müşteri yöneticiniz, Microsoft İletişim Hattı veya Microsoft İş Ortakları ile temasa geçerek orijinal Microsoft Office için geçerli fırsatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.
Orijinal Microsoft Office kullanımı ne gibi faydalar sağlar?

Orijinal Office, size korsan sürümlerin sunamadığı eşsiz bir değer sağlarken, sürekli güncelleştirmeler ve program gelişmelerine erişim sağlar. Orijinal Office ile yazılımınızı güncel tutmak için daha az za¬man harcayacak ve profesyonel görünen dokümanlar hazırlamak için daha fazla vaktiniz olacak.
Orijinal Office yazılımı kullandığınızda:
Spacer– Office’in en güvenli sürümünü edindiğinizden emin olursunuz.
Spacer– Yaptığınız yatırımın karşılığını almanın güvenini ve rahatlığını yaşarsınız.
Spacer– Ücretsiz şablonlar, karşıdan yüklenen programlar eğitimler ve diğer kaynaklara erişerek üretkenliğinizi artırabilirsiniz.
Spacer– Microsoft ya da güvenilir bir iş ortağından destek alabilirsiniz.
Spacer– En son yeniliklerle güvenliğinizi artırabilir; sadece orijinal Microsoft yazılımı kullanıcılarının erişebileceği özel tekliflere ulaşabilirsiniz.

Orijinal olmayan Office yazılımı kullananlar için OGA Bildirimi’ni yükledikten sonra aşağıdaki süreç işleyecektir:

1-14 gün arası:
Office uygulamaları her başlatıldıklarında bir mesaj görüntülenir. Mesajda “Bu bilgisayardaki Microsoft Office kopyası orijinal değildir” bilgisi yer almaktadır. Office uygulamaları açık kaldıkça bu mesaj periyodik olarak görüntülenmeye devam eder. “Daha Fazlasını Öğrenin” düğmesine tıklandığında ise kullanıcı OGA Web sitesine yönlendirilir. “Daha Sonra Anımsat” düğmesine tıklandığı zaman mesajın görüntülendiği iletişim kutusu kapanır.

15-30 gün arası:
İletişim kutusunda daha güçlü bir mesaj görüntülenir ve Office uygulamalarının başlatıldığı her seferde ortaya çıkarken programların açık kaldığı süre boyunca da periyodik olarak açılmaya devam eder. “Daha Fazlasını Öğrenin” düğmesine tıklandığında ise kullanıcı OGA Web sitesine yönlendirilir. “Daha Sonra Anımsat” düğmesine tıklandığı zaman mesajın görüntülendiği iletişim kutusu kapanır.
 
30 Günün sonrasında:
Office uygulamaları “Microsoft Office’in bu kopyası orijinal değil.” mesajı ile damgalanacaktır. Bu damga kullanıcının çalışmasını veya dokümanlarını yazdırmasını ve göndermesini etkilemeyecek; ancak yazılım doğrulama sorununu çözümlemenin gerekli olduğunu sürekli olarak hatırlatacaktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s