2007 Office sistemi web seminerleri kayıtları


Webinerlerimize gösterdiğiniz ilgi için büyük bir teşekkür! Geçtiğimiz Eylül ayından itibaren düzenlediğimiz web seminerleri kayıtlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki dönemde düzenlememizi istediğiniz web semineri başlıklarını buradan paylaşırsanız mutlaka değerlendirmeye alacağım.

Masaüstü Çözümleri

Access 2007

Şirket olarak ya da departman olarak verilerimizi Access veritabanında saklayabiliriz. Daha hızlı yöntemlerle filtreleyebileceğiniz verilerinize artık, istediğinizde, çabucak ulaşabilirsiniz; ayrıca veri girişi için görsel formlar oluşturarak, elde ettiğimiz veriler üzerinden raporlar oluşturabiliriz. Şimdi tüm bu iş süreçlerinizi takip etmemizi sağlayan Access 2007 programını inceleme zamanı!

Business Contact Manager

Business Contact Manager müşterilere daha iyi hizmet vermenize yardımcı olmak için güçlü bir müşteri ve kişi yönetimi sunar. Kişiler, mevcut ve potansiyel müşteriler ile ilgili bilgilerinizin tümünü tek bir yerde düzenleyin ve yönetin. İş olanaklarını ve fırsatları satış döngüsü boyunca izleyin. Doğrudan pazarlama kampanyalarını şirket içinde kolaylıkla oluşturun, kişiselleştirin ve izleyin. Ayrıca, otomatik anımsatıcıları kullanarak görevleri izleyebilmek ve düzenli kalabilmek için projeyle ilgili bilgilerinizi tek merkezde toplayın.

Duet

Duet projesi, SAP ve Microsoft’un birlikte çalışarak oluşturdukları yeni kurumsal yazılımın adıdır. Bu iki endüstri lideri tarafından ortaklaşa oluşturulmuş ilk ürün olan Duet, son kullanıcıların kurumsal uygulamalara erişiminde yepyeni bir sayfa açmak için tasarlanmıştır. Duet’i kullanarak şirketler, alışageldikleri Microsoft Office uygulamaları üzerinden SAP’ye, hiç SAP ortamına girmeden rahatça erişerek zaman ve maliyet kazancı, süreçlerde üst düzey uyumluluk elde edebilirken, karar verme işini üst düzeye taşıyabilecekler, fazladan yapılan işleri ve veri hatalarını en aza indirgeyebileceklerdir.

Groove 2007

Bir proje süresince birçok dokümanlar oluşturur, belli takvimler üzerinde toplantılar yapar, proje takımını belirler, karşılaştığımız iyi ya da kötü durumları kaydederiz. Kimi zaman, gerekli gördüğümüz aşamalarda raporlar oluşturur, sunumlar da hazırlarız. Bu ve benzeri birçok evrenin nasıl kolaylaştığını görmek için gelin Groove 2007’yi birlikte inceleyelim.

InfoPath 2007

İş yaşamımızda bilginin doğru ve hızlı şekilde toplanması, daha sonra bu bilgilere kolayca ulaşılabilmesi için birtakım yenilikler yapıyor, formlar oluşturuyoruz. İş süreçlerimizi etkin kılmak adına oluşturduğumuz bu çeşitli formları, nasıl daha kullanılabilir hale getirebileceğimiz öğrenmek için InfoPath’i tanıyalım!

Live Meeting 2007

Microsoft’un Birleşik İletişim çözümleri içerisinde yer alan Live Meeting 2007 teknolojisiyle; toplantılarınızı seyahat etme ihtiyacı duymadan, bulunduğunuz yerden, verimli ve interaktif şekilde yapabileceksiniz. Size maliyet avantajları sağlayacak Live Meeting 2007’i hemen tanıyın!

Outlook – OneNote 2007

Zamanı ve iş süreçlerini kolay ve hızlı şekilde takip etmek bizler için oldukça önemlidir. Microsoft Outlook 2007, bizlere iş süreçleri içerisinde yepyeni özellikler sunuyor. Bunlardan biri olan OneNote 2007 aracılığı ile hem konuşmaları hem de metinleri oluşturabilir, notlarınızın Outlook 2007 ile uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Project 2007

Microsoft Office Project 2007 size, kullanılabilirlik, güç ve esneklik içeren güçlü proje yönetim araçları sağlar ve bunlarla projeleri daha verimli ve etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Bilgilerinizin güncelliğini koruyabilir, proje çalışmasını, zamanlamaları ve mali durumu denetleyebilir, proje ekiplerinin düzenini koruyabilir ve bu arada da bildik Microsoft Office sistemi programları, güçlü raporlama, kılavuzlu planlama ve esnek araçlar sayesinde daha üretken hale gelebilirsiniz.

Publisher 2007

Kendimizi bir web sayfasında tanıtmak istiyoruz, belki şirketimiz için takvim hazırlamak istiyoruz, belki şirket içi duyuru e-postaları hazırlamak veya bu e-postaları müşterilerimize daha görsel sunmak istiyoruz. Pazarlama materyallerini daha hızlı ve daha profesyonel hazırlamak için Publisher 2007’yi denediniz mi?

Rights Management Services ve Bilgi Hakları Yönetimi(IRM)

Microsoft Office Sistemi, önemli bilgilerinizin yanlışlık veya dikkatsizlik sonucu kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelleyen ayrıcalıklıbir özellik sunuyor: Bilgi Hakları Yönetimi (IRM). IRM’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi, masaüstünüzden kaldırıldıktan sonra bile dosyalarınızı denetleyebilmenize yardımcı olmasıdır! Bilgi çalışanları artık, Microsoft Windows Server 2003 için Windows Rights Management Services’la (RMS) bütünleştirilen IRM özellikleriyle, alıcıların Microsoft Office belgelerindeki bilgileri nasıl kullanabileceklerini tam olarak tanımlayabilirler.

Word – Excel – PowerPoint

Yeni özellikleri ile Office 2007’ye merhaba! Her gün yoğun olarak kullandığımız ve bir çok kişi için vazgeçilmez uygulamalar olan Word, Excel ve PowerPoint’i bir çok yeni özelliği ile birlikte inceleyeceğiz.


Sunucu Çözümleri

Project Portfolio Server 2007

Microsoft Office Project Portfolio Server 2007 kurumların, bir yandan portföylerini tanımlamalarını, seçmelerini, oluşturmalarını ve yönetmelerini sağlayarak, bir yandan da bunu iş stratejileriyle uyumlu şekilde sunmalarına yardımcı olur. Microsoft Office Kurumsal Proje Yönetimi (EPM) Çözümünün önemli bir bileşeni olan Office Project Portfolio Server 2007; yöneticiler için projelerin, programların ve uygulama portföylerinin, kurum çapında görünür kılınmasına ve anlam kazanmasına olanak sağlar. Daha fazla bilgi almak için bu web seminerini kaçırmayın!

PerformancePoint Server 2007

Microsoft Office PerformancePoint Server 2007 kurumlara, kurumsal performans yönetimi alanının karne oluşturma, analiz- planlama yapma konularında yardımcı olur. Bu seminerinde, Performans Yönetimi’ne Microsoft tarafından getirilen devrimsel yaklaşımı izleyebilirsiniz.

Groove Server 2007

Groove Server 2007 kurum içerisinde Microsoft Office Groove 2007’nin dağıtım, yönetim ve bütünleşmesini sağlar. Office Groove 2007, kişiler farklı kuruluşlarda, birbirlerinden uzak konumlarda veya çevrimdışı ortamda çalışsalar bile, ekiplerin dinamik ve etkin bir biçimde birlikte çalışmalarına yardımcı olan birlikte çalışma programıdır. Groove çalışma alanlarında çalışmak zaman kazandırır, üretkenliği artırır ve ekibin son ürünlerinin kalitesini güçlendirir.

Exchange Server 2007

Exchange Server 2007

Microsoft Exchange Server 2007, yeni güvenlik, yönetim ve kolay erişim yetenekleri ile kurumunuzdaki iletişim taleplerinin tümünü karşılamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Mesajlaşma koruması kurumunuzunda bilgi akış kurallarına uyumluluğu artırırken, virüslere ve istenmeyen e-posta saldırılarına karşı koruma sağlar. Yeni Exchange bütünleşik mesajlaşma özelliği ile kullanıcıların e-posta, sesli mesaj ve faks mesajlarına tek bir yerden erişimi kolaylaştırır. Operasyonel verimliliği artıran Exchange Server 2007, altyapı yatırımlarını genişletirken kolay yönetim arayüzleri ve otomasyon ile yönetici üretkenliğini artırır.

Yönetim Konsoluna Giriş

Bu seminerde ilk önce eski Exchange System Mananer ile yeni yönetim teknikleri arasında farklara ve Microsoft Exchange Server 2007 Management Console ile gelen yeniliklere bakacağız. Kullanıcı, sunucu, organizasyon ve transport kurallarının kullanımı ve yönetimi konularında bilgilendireceğiz. Son olarak queue viewer ve Best Practice Analyzer gibi yeni gelen araçlar konusunda konuşacağız.

Birleşik İletişim

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri, çalışanların en sık kullandığı uygulamalar sayesinde, doğru kişiyi çabucak bulabilmelerini, o kişiyle haberleşebilmelerini sağlayacak güçlendirilmiş iletişim yolları sunar. Seminerimizde, bu iletişim yollarının en yenisini sunan ve bu sene lansmanı yapılan Office Communications Server 2007, Communicator 2007 ve Live Meeting 2007 ürünlerini inceleyeceğiz.

Birleşik İletişim Çözümleri – Office Communications Server

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri, çalışanların en sık kullandığı uygulamalar sayesinde, doğru kişiyi çabucak bulabilmelerini, o kişiyle haberleşebilmelerini sağlayacak güçlendirilmiş iletişim yolları sunar. Seminerimizde, bu iletişim yollarının en yenisini sunan ve bu sene lansmanı yapılan Office Communications Server 2007, Communicator 2007 ve Live Meeting 2007 ürünlerini inceleyeceğiz.

Üretim ve Perakende Sektörü

Bu seminerimizde Communications Server 2007, Live Meeting 2007 vb. Microsoft Birleşik İletişim Çözümlerinin üretim ve perakende sektörüne kullanımını örneklerle inceleyeceğiz.

SharePoint Server 2007

SharePoint Server 2007 Altyapısı

Sharepoint Server 2007 ile ,WSS ve Sharepoint Portal Server 2003 yönetim altyapısı tek bir ara yüzde buluşturuluyor. Seminerimizde Sharepoint’te güvenlik, yedekleme, sorun giderme ve yönetim konularındaki değişiklikleri inceleyecek, örnek topolojiler ile kurulum öncesi planlama adımlarını büyüteç altına alacağız.

Doküman Yönetimi

Günümüzde kurumların yatay yönetim yapılarıyla yönetilmeleri, içeriği daha şeffaf hale getirmiştir. Bu da kaçınılmaz olarak içeriğin; oluşturma, onaylama, yayınlama ve arşivleme süreçlerinde, farklı ilke ve politikalarla kontrol edilme ve yönetilme zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. SharePoint Server 2007, sunduğu doküman yönetimi, kayıt yönetimi, web içerik yönetimi ve form yönetimi işlevleriyle, zengin bir Kurumsal İçerik Yönetimi platformu oluşturmaktadır.

Felaket Kurtarma Senaryoları

Bu seminerde MOSS 2007’nin kurulu olduğu sistemlerin korunmasından bahsedecek; bir felaket durumlarında uygulanacak yöntemlerin ve çöp kutusu gibi araçların özellikleri üzerinde duracağız.

İş Akışı ve Formlar

Form Services tabanlı çözümler ile, hiçbir özel kodlamaya gerek kalmadan kurum içi ve kurum dışı bilgiyi gelişmiş güvenlik yetenekleri aracılığıyla toplayabilirsiniz. Ayrıca belgeyi gözden geçirme, onaylama, sorun izleme ve imza toplama gibi ortak iş faaliyetlerini Sharepoint Server 2007’de, gelen hazır iş akışları ile kolayca takip edebilirsiniz.

Kurumsal İçerik Yönetimi

Günümüzde kurumların yatay yönetim yapılarıyla yönetilmeleriyle beraber, içerik çok daha şeffaf bir hale geldi. Bu da içeriğin, oluşturma, onaylama, yayınlama ve arşivleme gibi tüm süreçlerinde, farklı ilke ve politikalarla kontrol edilme ve yönetilme zorunluluğunu ortaya çıkardı. SharePoint Server 2007’nin sunduğu doküman yönetimi, kayıt yönetimi, web içerik yönetimi ve form yönetimi işlevleriyle sağladığı zengin Kurumsal İçerik Yönetimi platformu özelliklerini siz de görebilirsiniz.

Kurumsal Zeka

Sharepoint Server 2007, iş sistemlerdeki verilerin son kullanıcılarla paylaşılması konusunda, kullanımı kolay bir platform sunuyor. Bu seminerimizde Sharepoint’in Excel web arayüzü Excel Services ve yönetim panosu (dashboard) uygulamalarını örneklerle inceleyeceğiz.


BPIO

İş Üretkenliği Altyapı Optimizasyonu (BPIO)

Bir kurumun iş verimliliği altyapısının güncel durumunu, ve bu altyapıyı nereye, nasıl götürebileceğini rahatça görebileceği model olan BPIO konusunda bilgi sahibi olmak için iyi bir fırsat. Kurumun altyapı olgunluğunu görün ve gitmek istediğiniz yolu belirleyin. Böylece iş verimliliği altyapınızı en optimal hale getirip, BT’yi maliyet merkezinden kar merkezine dönüştürün.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s