Gartner Kurumsal İçerik Yönetimi Raporu, 2008’de SharePoint lider çözümler arasında!


Bağımsız araştırma kuruluşu Gartner geçtiğimiz günlerde Kurumsal İçerik Yönetimi çözümlerini değerlendirdiği “Gartner Magic Quadrant for Enterprise Content Management, 2008” raporunu yayınladı. Gartner bu yeni raporunda Microsoft kurumsal içerik yönetimi çözümlerine “Lider” çözümler arasında yer verdi. Bizim için oldukça heyecan verici bu gelişmeyi sizinle paylaşmak istedim.

Rapora göre, “Tüm altyapı çözümleri içerisinde son 18 ayda kurumsal içerik yönetimi pazarında en çok değişikliği Microsoft gerçekleştirdi… Geniş bir yelpazede sunulan özellikleri “altyapı yaklaşımı”yla bir arada sunan Microsoft, kurumların içerik yönetimi ve birlikte çalışma çözümlerine yaklaşımını değiştirdi.”

“2008’de düzenlenen bir Gartner anketine göre katılımcıların %57’si Windows SharePoint Services’i kullanırken %38’i Microsoft Office SharePoint Server(MOSS) 2007’ı kullanıyor. Katılımcıların %28’i ise önümüzdeki 24 ay içerisinde MOSS’a yatırım yapmayı planlıyor. SharePoint’e olan bu ilgi Microsoft iş ortakları ve Open Text gibi rakipleri için de yeni iş fırsatları sunuyor. Bu firmalar SharePoint’e ek özellikler geliştiriyorlar. SharePoint, 2012 yılına kadar bir çok departman veya ekip uygulaması için altyapı olma yolunda ilerliyor.”

Gartner’ın Kurumsal içerik Yönetimi raporuna henüz iki yıl önce dahil olmamıza rağmen bugün Lider çözüm olarak değerlendirilmemiz bizi oldukça heyecanlandırdı. SharePoint Server 2007, Microsoft tarihinde en hızlı büyüyen sunucu çözümlerinden biri. Bu başarının Gartner tarafından tescil edilmesi ile bu başarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s