Exchange Server 2007: Birinci Sınıf Mesajlaşma


Telefonun sağladığı iletişim hızını, kağıt üzerindeki mektubun kalıcılığı ile birleştiren e-posta son yıllarda hem telefonun hem de mektubun yerini almış durumda. E-postanın kurumlar için her geçen gün daha da vazgeçilmez bir iletişim aracı haline gelmesi, mesajlaşma sistemlerinin de kurum içerisindeki kritikliğini artırıyor.

Sizin kullandığınız mesajlaşma çözümü çalışanlarınızın ihtiyaçlarına cevap veriyor mu?

Bu soruya cevap vermek için Exchange Server 2007’nin sağladığı aşağıdaki 5 önemli faydayı inceleyerek bir değerlendirme yapabilirsiniz.

1) Yüksek Erişilebilirlik: Kurumlarda neredeyse hiç bir şey, bir e-posta sisteminin çökmesi kadar hızlı bir şekilde panik havası yaşattırmıyor. Bu nedenle mesajlaşma sistemlerindeki en önemli unsur yüksek erişilebilirlik. Exchange Server 2007’nin sunduğu yeni yüksek erişilebilirlik seçenekleri ile kurumunuzun ölçeği ne olursa olsun uygun maliyetler ile mesajlaşma sunucunuzun sürekli ayakta kalmasını sağlayabilir ve çalışanlarınıza kesintisiz hizmet verebilirsiniz.

2) Dahili Koruma: İlk istenmeyen (spam) mesaj 1978 yılında Gary Thuerk tarafından 600 kişiye gönderilmişti. 2008 yılı verilerine göre dünya üzerinde günde ortalama 100 milyar istenmeyen mesaj gönderiliyor. Günümüzde bir mesajlaşma çözümünün, çalışanların işlerine odaklanmalarını sağlaması, spam ve virüslerden arındırılmış bir e-posta hizmeti sunması vazgeçilmez önem taşıyor. Exchange Server 2007, birtakım güncel tehditleri, işinizi ve çalışanlarınızı etkilemeden önce durdurmayı amaçlayan, dahili virüs ve spam koruması hizmeti sunar.

3) Her Yerden, Her Cihazdan Erişim: Bağımsız araştırma kuruluşu IDC’ye göre 2009 yılında dünya üzerindeki çalışanların % 25’i mobil çalışanlardan oluşacak. Amerika’da ise bu oran % 70’lere varıyor. Sizin saha çalışanlarınızın da mobil telefonlarından, dışarıdaki veya evlerinde bilgisayarlarından e-postalarına erişmeleri gerekiyorsa, Exchange Server 2007 tüm mesajlarını hiçbir ek yatırıma ihtiyaç duymadan anlık olarak onlara ulaştırabilir.

4) Yalnızca E-postalara Değil Tüm Mesajlara Erişim: Harris Survey’in araştırmasına göre ortalama bir çalışan her gün 7 farklı iletişim aracından 90’ın üzerinde mesaj alıyor! Çalışanlar bu farklı iletişim araçlarını yönetmek için çaba sarf ediyorlar. Exchange Server 2007’deki yeni birleşik mesajlaşma ile çalışanlarınız, e-postalarını, telefonlarına bırakılan sesli mesajlarını ve fakslarını, her yerden ve her cihazdan erişebilecekleri tek bir gelen kutusundan alabilirler.

5) Ortak Kaynak Yönetimi: Kurumunuzdaki toplantı odalarının veya projektör gibi ortak kaynakların rezervasyonlarını nasıl yönetiyorsunuz? Bu işi Exchange Server 2007 ve Outlook ikilisine bırakarak, çalışanlarınızın rezervasyonlarını Outlook içerisinden kendilerinin yapmalarını ve yönetmelerini sağlayabilirsiniz. Merak etmeyin, acil genel kurul toplantıları için üst düzey yetkiye sahip kullanıcılar mevcut rezervasyonlarda kolaylıkla değişiklik yapabilirler.

Exchange Server 2007 sizlere bu 5 önemli faydadan çok daha fazlasını sunar. Daha ayrıntılı bilgi için Türkçe/İngilizce Web Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Faydalı Kaynaklar:
Exchange Server 2007’i yakın tanımınazı sağlayacak videolar
Exchange Server 2007 Deneme Sürümü
Exchange Server 2007 Web Semineri – Türkçe
Exchange Server 2007 Yüksek Erişilebilirlik Web Semineri – Türkçe
Exchange Server 2007 Sanal Laboratuarlar
Exchange Server TechCenter

Türkçe Topluluk İçeriği:
MSHowto.org – Exchange Server 2007 Makaleleri
ÇözümPark – Exchange Server 2007 Makaleleri
Sistem Uzmanı – Exchange Server 2007 Makaleleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s