OCS 2007 R2 Lansman Basın Bülteni


Office Communications Server 2007 R2 Lansman basın bültenini sizlerle paylaşmak istedim. Lansmanda bizlere sunumları ile büyük destek veren Yapı ve Kredi Bankası’na ve Sanko Holding’e çok teşekkürler!

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’nde ikinci raund: MICROSOFT OFFICE COMMUNICATIONS SERVER 2007 R2 HİZMETE HAZIR

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’nin kalbinde yer alan Microsoft Office Communications Server’ın yeni sürümü bugün Microsoft Türkiye ofisinde düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Kurumsal iletişim araçlarını uygulamalarla entegre edebilen Microsoft OCS 2007 R2, şirketlere yüksek verimlilik ve tasarruf imkanı sunuyor.

9 Nisan 2009, İstanbul – Microsoft’un yenilikçi iletişim teknolojilerinin bir ürünü olan Microsoft Office Communications Server (OCS) 2007’nin ikinci sürümü (R2) Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen bir toplantıyla bugün tanıtıldı. Microsoft EMEA Bölgesi Kurumsal Teknoloji Stratejisti Nicholas de Fillippis’in de bir sunum gerçekleştirdiği toplantıda, Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri, sağladığı avantajlar, altyapı ve güvenlik gibi farklı açılardan ele alındı.

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri duyurusunun bir yıl ardından pazara sunulan Office Communications Server 2007 R2, kurumların haberleşme maliyetlerini azaltırken çalışanların iletişim, paylaşım ve iş yapma biçimlerini de köklü bir yaklaşımla değiştiriyor.

Office Communications Server 2007 R2’nin, kurumların haberleşme maliyetlerini azaltmasının yanı sıra iletişim araçlarını da daha rasyonel kullanmaları için güçlü bir platform sunduğunu belirten Microsoft Ürün Müdürü, Onur Görür şunları söyledi:

“Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’ni kullanarak önemli tasarruflar elde ediyor. Müşterilerimizden Yapı Kredi Bankası 17 bin’i aşan çalışanı ve 838 yaygın şube ağıyla Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’ni tercih etti. Banka tüm birimleriyle kesintisiz bir iletişim ortamına geçtikten sonra, zamandan ve seyahat giderlerinde büyük oranda bir azalma elde etti. Sanko Holding kuruluşlarından birisi olan İSKO Microsoft Birleşik İletişim çözümleri ile dünyada farklı ülkelere yayılmış olan çalışanlarının sesli ve görüntülü iletişim kurmasını sağlıyor. Farklı platformlardaki çözümlere göre onda bir maliyet ile bu çözüme geçtiklerini vurgulayan İSKO, toplantılarını da internet ortamında gerçekleştirerek seyahat masraflarını en aza indiriyor.

Yeni gelen Microsoft Office Communications R2 sürümü ile Microsoft yenilikçi yatırımlarını sürdüreceğini gösterdi. OCS R2 geleceğin IP tabanlı iletişim dünyası hakkında bize önemli bir fikir veriyor. Kurumsal uygulamalarla iletişim araçları arasında kesintisiz bir geçiş sağlanırken, çok daha verimli ve hızlı iş yapabilen çalışanlar iletişimin onlara sağladığı konfordan da yararlanabilecek”.

Office Communications Server 2007 R2’deki yenilikler

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’nin kalbinde yer alan Microsoft Office Communications Server 2007 R2 iletişim alanındaki en son teknolojileri kurumların hizmetine sunuyor. Çalışanların gerektiğinde tek bir tuşa tıklayarak istediği numarayı aramasına olanak tanıyan Microsoft OCS 2007 R2, sesli ve görüntülü konferans, anında haberleşme (IM), e-posta ve sohbet (chat) gibi birçok iletişim uygulamasının birbiriyle entegre şekilde kullanılmasını da sağlıyor. Kurumların haberleşme platformlarını yeni teknolojilerle genişletmesine de imkan veren Office Communications Server 2007 R2 ile gelen yeni özellikler ana hatlarıyla şöyle sıralanıyor:

Çağrı yönetimi: Çağrı merkezlerindeki çalışanların ve santral görevlilerinin çok yüksek sayıda gelen telefon çağrısı karşısında bu çağrıları hızlı bir şekilde gerekli kişilere yönlendirmesine imkan veriyor. Sistem, yöneticilerin kendi çağrılarını asistanları kanalıyla yönetmelerini kolaylaştıran bazı akıllı özelliklere sahip.

Masaüstü paylaşımı: Windows ile diğer işletim sistemi kullanıcıları birbirleriyle OCS 2007 R2’nin gelişmiş sesli konferans sistemiyle son derece kolay iletişim kurabiliyor ve toplantılarını gerçekleştirebiliyorlar.

Sohbet Odaları: Kurumlar OCS 2007 R2 ile çalışanların çeşitli konular özelinde yazılı olarak sohbet edebilecekleri özel sanal odalar yaratabilirler. Özellikle farklı lokasyonlarda bulunan ekiplerin birbirleriyle iletişimi ve bilgi alış verişi için kullanılan bu sohbet odaları içinde arama yapılabilecek şekilde tasarlanabilir.

Yerinde sesli konferans: OCS 2007 R2 kurum çalışanlarına sağladığı ve BT departmanının denetiminde gerçekleşen yerinde sesli konferans özellikleriyle bu alandaki maliyetleri önemli ölçlüde azaltma yeteneğine sahiptir.

Tek numara erişimi: Kurumların BT departmanları şimdi isterlerse çalışanların rahat ulaşabilmesi için iş telefonlarından mobil telefonlara kadar tüm hatlara istedikleri gibi kolay erişim numarası atayabilecekler. Böylece cep telefonu kullanıcıları sistemin tüm olanaklarını rahatça kullanabilecekler.

Video kalitesi takibi: BT yöneticileri artık kurum genelindeki görüntülü çağrıların ve videokonferansların kalitesini izleyerek gerekli ayarları yapabilecekler.

Entegre Platform: Anında haberleşme, ses ve e-posta iletişimiyle ilgili kurumsal iş akışları özel ihtiyaçlara göre Microsoft Visual Studio 2008 gibi uygulama geliştirme araçlarıyla yeniden tasarlanıp uygulanabiliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s