Şubat & Mart Web Seminerleri


 

SharePoint 2010 Kurumsal Sosyal Ağlar

Gartner ve diğer araştırma firmalarının yaptığı araştırmalar, kurumsal ağların gelecekte çok daha büyük önem taşıyacağını göstermektedir. SharePoint 2010’un yepyeni özelliklilerinin ayrıntılı olarak ele alacağımız bu Web seminerinde, SharePoint 2010 ile kurumsal sosyal ağ ortamlarının nasıl tasarlanacağı ve bunun kullanıcısına ne gibi avantajlar sağlayacağı da anlatılacaktır.
 

5 Şubat 2010

10.00 – 11.00

Atalay Aktaş

 

SharePoint 2010 İş Akışları ve Formlar

Kurumsal süreçler içerisinde en önemli konulardan birisi aslında iş akışlarının tasarlanmasıdır SharePoint 2007 içerisinde iş akışlarımız vardı ve InfoPAth formları ile formları kolayca tasarlanabiliyordu. Bu Web seminerimizde SharePoint 2010 ile InfoPath ve InfoPath servislerindeki değişikliler ele alınacak ve iş akışları konusundaki değişikliklerin neler olduğu anlatılacaktır.
 

12 Şubat 2010

10.00 – 11.00

Oktay Sert (BilgeAdam)

 

Office Communications Server 2007 R2 ile Birleşik İletişim

Özellikle son 20 yılda meydana gelen baş döndüren teknolojik yenilikler, dünyadaki herkesi birbirine daha da yakınlaştırdı ve insanların iletişim kurma seçeneklerini çeşitlendirdi. Siz de bu hızlı dönüşüme Office Communications Server 2007 R2 ile ayak uydurun.

Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri, çalışanların veya kullanıcıların, en sık kullandığı uygulamalar aracılığı ile doğru kişiye, anından ulaşabilecekleri ve bu kişiler ile haberleşebilecekleri iletişim olanaklarını bir arada sunar. Operasyonel kontrolü sürdürürken, maliyetli bir altyapıya ve ağ yenilemesine gerek kalmadan; kurumsal düzeyde anlık mesajlaşma, Web konferansı ve yazılım destekli VoIP ile güçlendirilmiş haberleşme araçlarını kullanıcılarına bir çatı altında birleştirir.

Bu Web seminerinde Office Communications Server 2007 R2 ve Communicator 2007 R2 ile ses entegrasyonu da incelenecektir.
 

5 Mart 2010

10.00 – 11.00

Sait Sadunoğlu (Telcoset)

 

SharePoint 2010 İş Süreçleri ve Servisleri

Microsoft Office SharePoint Server 2010 kapsamlı içerik yönetimi, kurumsal arama, iş süreçleri yönetimi ve bilgi paylaşımına destek olan portal yetenekleri ile kurumsal verimliliği ve iş görünürlüğünü artıran tümleşik sunucu çözümüdür.

SharePoint platformu farklı iş uygulamalar ile tümleşerek, o uygulamalardaki veri ve bilgileri tüm çalışanlara tek bir arayüz üzerinden ulaştırmanızı sağlar. Ayrıca kolay tasarlanabilir Web form tabanlı uygulamalar ile bu iş uygulamalarına SharePoint aracılığı ile bilgi de aktarabilirsiniz.

Bu Web seminerimizde Business Data Catalog yeni ismi Business Connectivity Services ve Form Services yanında Sharepoint ile iş uygulamaları entegrasyonunu örnekler ile anlatılacaktır.
 

12 Mart 2010

10.00 – 11.00

Mümin Çiçek (Çözümpark)

 

Project 2010 ve Kurumsal Proje Yönetimi 2010

Microsoft Kurumsal Proje Yönetimi çözümü sayesinde şirketinizin proje ve kaynaklarını daha iyi yönetebilir, tüm birimlerin birlikte çalışmasını sağlayabilir, kurumsal projelerinizi verimli bir şekilde analiz edip raporlayabilirsiniz. Yöneticiler, Web tabanlı görev yönetimi araçları sayesinde kişi ve projeleri şirket hedeflerine göre sıralayabilir, problemleri teşhis edebilir ve düzeltici faaliyetlerde bulunabilirler. Takım elemanları da proje bilgilerini kolayca güncelleyebilir, birlikte çalışabilir, e-posta ve Web tabanlı araçlar ile tüm projelerden haberdar olabilirler; genişletilebilir yapısı sayesinde KPY çözümü, kurumlarda mevcut iş sistemleri ile bütünleşebilir. Bu Web seminerimizde Project Server 2010 yeni sürümünü ve Project Portfolio Server 2010’dan oluşan Microsoft Kurumsal Proje Yönetimi çözümünü incelenecektir.
 

19 Mart 2010

10.00 – 11.00

Şener Kara (Rota)

 

SharePoint Designer 2010’u Daha Yakından Tanıyın

Bu Web seminerinde, SharePoint 2010 ile birlikte gelen ve farklı veri kaynaklarından verilerin alınması, “Master” sayfalarının tasarlanması ve iş akışlarının oluşturulması gibi birçok çözümü bir arada sunan SharePoint Designer 2010 enine boyunu incelenecektir.
 

26 Mart 2010

10.00 – 11.00

Yeşim Sünger

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s