Nisan & Mayıs 2010 Web Seminerleri


 

Nisan & Mayıs 2010 Web Seminerleri

Bu Web seminerlerimize katılarak Office Sistem ürün ailesinin sunduğu masaüstü uygulamalarının, sunucu ve servis çözümlerinin ürün ve hizmetlerinin size ve kurumunuza sağlayacağı faydaları inceleme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca bu Web seminerlerimizde birleşik iletişim ve birlikte çalışma, kurumsal içerik yönetimi, kurumsal arama, kurumsal proje yönetimi ve doküman yönetimi gibi birçok Microsoft çözümü hakkında ayrıntılı bilgi edinecek ve bu çözümlere sahip olmanın size ne tür kolaylıklar sağlayacağını keşfedeceksiniz.

 

SharePoint 2010 Kurumsal Arama ve FAST

Microsoft, üst seviye kurumsal arama çözümü olarak, FAST Search&Transfer şirketini bünyesine katmasıyla, kapsamlı bir kurumsal arama çözümleri portföyünü sunabilen tek çözüm sağlayıcı haline geldi. Bu Web seminerimizde FAST kurumsal aramanın, hem İntranet, hem extranet ve Internet üzerinde; bankacılıktan, elektronik ticarete, iletişim sektöründen, üretim ve perakende sektörüne kadar geniş bir yelpazede, kurumlara nasıl değer kattığı ele alınacaktır.
 

9 Nisan 2010, Cuma

10.00 – 11.00

Atalay Aktaş


 

SharePoint Workspace 2010

SharePoint kaynaklarına çevrimiçi erişemediğimiz durumlarda, hem SharePoint 2010 ile hem de daha önce kullandığımız Groove, yani SharePoint Workspace ile SharePoint 2010 arasındaki entegrasyonu nasıl sağlayabileceğinizin ele alınacağı bu Web seminerinde ayrıca çevrimdışı ortamda SharePoint kaynaklarının hangi özelliklerle kullanılacağınıza ilişkin bilgiler de verilecektir.
 

16 Nisan 2010, Cuma

10.00 – 11.00

Yeşim Sünger


 

Office 2010 & Office Web Uygulamaları

Her gün bilgisayar başında uzun saatler geçiriyor ve birçok işimizi bilgisayar üzerinden hallediyoruz. Bu uzun saatlerde bize arkadaşlık eden, gerek iş yerimizde gerekse evimizde en büyük yardımcımız olan Office ailesinin yeni sürümünü Office 2010 hakkında bilgi edineceğiniz ve Office’in Web tabanlı uygulamalarını tanıyacağınız bu Web seminerinde, ayrıca 2010’un yeni özelliklerini kullanarak neler yapabileceğiniz konusuna da değineceğiz.
 

23 Nisan 2010, Cuma

10.00 – 11.00

Yeşim Sünger


 

Access 2010 Veritabanı Mimarinizi Mükemmelleştirin

Çok sayıda kayıttan oluşan tablolarla çalışmak istediğinizde bu tabloları ilişkisel veritabanı mimarisini destekleyen Access 2010’da saklamak işlemlerin çok daha hızlı gerçekleşmesini ve bağlı tablo yapısı sayesinde bilgi tekrarına sebep olmadan verinin tekil olarak saklanabilmesini sağlar. Access 2010 içerisinde saklanan verilerin detaylı sorguları çekilebilirken, istenilen tablo ya da sorgunun raporu kolay ve hızlı bir şekilde profesyonel bir görünümde oluşturulabilir. Bu Web seminerinde aşağıdaki konular üzerinde durulacaktır:

• Access 2010 arayüzünü tanıma, şerit ve sekmelerin görev ve kullanımlarını görme
• Tablolar oluşturma, oluşturulan tablolar içerisinden istediğiniz bilgileri sorgulama
• Tablo ve sorguları kullanarak formlar tasarlama, verilerin raporları hızlı ve profesyonel görünümlerde elde etme
• İlişkisel veritabanı mimarisini içerisinde tablolar arasında ilişki kurma
• SharePoint 2010 ve Access 2010 arasındaki uyumu oluşturma
 

21 Mayıs 2010, Cuma

10.00 – 11.00

Yeşim Sünger


  

SharePoint ile Uygulama Geliştirme

SharePoint 2010 ile iç uygulamalarımıza hangi zengin işlevleri kazandıracağınızı ve yeni .Net 3,5 konusunda SharePoint 2010 üzerinde neler yapabileceğinizi bu Web seminerinde öğrenecek ve .Net Framework 3,5 ve Workflow Foundation ile sunulan değişiklikler hakkında ayrıntılı bilgi edinebileceksiniz.
 

28 Mayıs 2010, Cuma

10.00 – 11.00

Berkay Meşe

 


Web Semineri Nedir? Nasıl Katılabilirim?
Web seminerleri, Microsoft’un Live Meeting teknolojisini kullanarak kendi bilgisayarınızdan katılabileceğiniz, sunumu ve ses kaydını canlı olarak takip edebileceğiniz, anlatıcıya sorularınızı yöneltebileceğiniz ve yaklaşık olarak bir saat süren çevrimiçi seminerlerdir. Web seminerlerine katılmak için yapmanız gereken tek şey, ilgilendiğiniz Web seminerinin adına tıklayarak kayıt sayfasına gitmek ve yönlendirmeleri takip etmektir; bu sayfada Windows Live ID’nizi (Hotmail veya MSN adresinizi) kullanarak kaydınızı yapabilirsiniz.
 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s